Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, we współpracy z Fundacją, wkracza do świata wirtualnego

19.04.2024
Wirtualny spacer Muzeum COP

Wprowadzenie nowej, innowacyjnej formy zwiedzania to prawdziwa gratka dla pasjonatów historii przemysłowej, którzy nie mogą osobiście odwiedzić Muzeum.

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego (Muzeum COP) w Stalowej Woli wkracza do świata wirtualnego. Od teraz zwiedzający mogą odkrywać bogactwo kolekcji muzeum i zaglądać w jego zakamarki bez wychodzenia z domu. Umożliwia to wirtualny spacer wprowadzony do oferty Muzeum.

Dzięki zaawansowanej technologii wirtualnej rzeczywistości Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego zapewnia nowe doświadczenie zwiedzania, umożliwiając uczestnikom odkrycie historii regionu bez względu na ich lokalizację. Odwiedzający będą mieli możliwość eksploracji każdego zakamarka muzeum bez ograniczeń czasowych czy przestrzennych oraz zgłębienia tajemnic przemysłowego dziedzictwa, oglądając bogate zbiory prezentowane w muzeum. Wirtualny spacer to również możliwość spojrzenia do wnętrz niektórych obiektów, co nie zawsze jest możliwe podczas standardowej wizyty w muzeum. Zaawansowane grafiki oraz interaktywne narzędzia pozwalają na eksplorację muzealnych skarbów w sposób, który przekracza granice tradycyjnej wizyty. To nie tylko wirtualna podróż, ale także edukacyjne doświadczenie, które pobudza wyobraźnię i zachęca do pogłębionego zrozumienia i docenienia dziedzictwa kulturowego, jakie przybliża Muzeum COP. Podczas wirtualnego zwiedzania dostępne są dla zwiedzających także materiały edukacyjne umieszczone na wystawie, czyli filmy, nagrania audio i plansze tekstowe.

Powstanie wirtualnego spaceru możliwe było dzięki współpracy Muzeum COP z Fundacją ARP. Szczególną uwagą Fundacji cieszą się inicjatywy mające na celu rozwój zainteresowania kwestiami przemysłu, technologii i innowacji, dlatego współpraca z Muzeum, które prezentuje polskie dziedzictwo przemysłowe i jego twórców, wydała się oczywistością. Dodatkową wartością projektu, jest zwiększenie dostępności wystawy tak aby osoby z niepełnosprawnościami czy członkowie Polonii zamieszkujący najdalsze zakątki świata też mogły się nią cieszyć.

Wirtualny spacer dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej Muzeum COP – www.muzeumcop.pl. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum online!