Akcja krwiodawstwa w ARP

19.09.2023
cropped-Akcja-Krwidawstwa.original

Akcja krwiodawstwa w ARP!

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, 18 września 2023 roku zorganizowała honorową zbiórkę krwi, która odbyła się w głównej siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Akcję Krwiodawstwa poprzedziły liczne działania edukacyjne, które trwały od połowy sierpnia. Pracownicy Fundacji ARP przygotowali materiały informujące o znaczeniu krwi dla ratowania życia drugiego człowieka, transfuzji oraz o procedurze oddawania krwi. Celem było zachęcenie jak największej ilości osób do wzięcia udziału w Akcji. Wysoka frekwencja stawiających się do punktu poboru udowodniła jak wielka jest wola i chęć pomocy innym. Na uwagę zasługuje fakt, że większość osób po raz pierwszy brała udział w takiej Akcji. 

Wszyscy, którzy 18 września przybyli do wyznaczonego punktu pobrań, zostali poddani badaniom i bardzo szczegółowemu wywiadowi lekarskiemu.  Chętni do oddania krwi, którzy tym razem się nie zakwalifikowali, otrzymali dokładne informacje zwrotne o swoim stanie zdrowia i powodzie odmowy. Część osób otrzymała skierowania do przeprowadzenia dalszej diagnostyki. Tym samym mogą oni podjąć leczenie i w przyszłości, w pełnym zdrowiu, oddać krew potrzebującym.

Uczestnicy Akcji mieli również okazję skosztować pysznych kanapek, wrapów i babeczek dostarczonych przez Zdrówko Legionowo – Zakład Aktywności Zawodowej, w którym wszystkie smakołyki przygotowują osoby z niepełnosprawnościami. Jeżeli nie mieliście okazji – odwiedźcie Zdrówko w Legionowie