ZARZĄD FUNDACJI

Alice Neffe

Prezes Zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Alice Neffe jest z wykształcenia prawnikiem. Ukończyła studia magisterskie z prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Paris 1 Panthéon-Sorbonne w Paryżu oraz w zakresie prawa międzynarodowego i porównawczego na Uniwersytecie w Helsinkach.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w sektorze akademickim, pozarządowym oraz w administracji publicznej w Polsce i za granicą. Pełniąc funkcje managerskie w tych obszarach, uczestniczyła w negocjowaniu i wdrażaniu aktów prawa międzynarodowego i europejskiego.

W latach 2022-2023, Neffe pełniła funkcję Dyrektora Biura Spraw Międzynarodowych Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. W tej roli była odpowiedzialna za koordynowanie współpracy międzynarodowej oraz za wypracowanie Strategii ESG dla Agencji. W związku z rozwojem projektów sektora energetyki jądrowej w Polsce, Neffe obecnie w ramach Agencji jest  liderem projektu na rzecz rozbudowy łańcucha wartości tego sektora.