“Ministerstwo Bohaterów” powstało, aby wspierać działania służące rozpowszechnianiu wiedzy o II wojnie światowej i bohaterach walki z totalitaryzmami. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Paweł Szopa – właściciel marki RED IS BAD, a fundatorem – Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

“Chcieliśmy pokazać światu heroizm nie tylko Polaków, ale i innych narodów. Heroizm tych, którzy z własnej woli, w momencie zmierzchu ludzkości i upadku człowieczeństwa, przeciwstawili się totalitaryzmowi” – podkreśla Paweł Szopa.

„Projekt realizowany w przestrzeni wirtualnej ma na celu uporządkowanie dziedzictwa historycznego, przekazywanego przez naszych bohaterów na ręce młodszych spadkobierców Biało-Czerwonej. Jest tym samym częścią działań wpisujących się w politykę historyczną rządu” – wyjaśnia Agnieszka Wasilewska, Prezes Fundacji ARP.

„Ministerstwo” ma swój profil w języku polskim i angielskim w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku i na YouTube. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu: