Ścieżka Edukacyjna “Wynalazcy i przedsiębiorcy – twórcy polskiego przemysłu”

Aplikacja Stare Powązki

„Wynalazcy i przedsiębiorcy – twórcy polskiego przemysłu” ścieżka edukacyjna na Starych Powązkach

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu podjęła się współpracy z Fundacją Stare Powązki, aby utrzymać pamięć o tych, którzy przysłużyli się rozwojowi polskiego przemysłu. Celem jest przybliżenie historii polskiego przemysłu oraz jego znaczenia dla rozwoju kraju.

Owocem współpracy jest ścieżka edukacyjna „Wynalazcy i przedsiębiorcy – twórcy polskiego przemysłu”, która umożliwia zwiedzanie grobów polskich przemysłowców pochowanych na Starych Powązkach w Warszawie.

Dzięki mobilnej aplikacji „Stare Powązki”, która udostępnia i szczegółowo prezentuje ścieżkę przemysłową, spacerując alejkami cmentarza, zostaniemy nakierowani na groby osób, które zapisały się w historii polskiego przemysłu, między innymi: Stanisława Ignacego Norblina (1859-1920) związanego ze słynną fabryką platerów i wyrobów brązowniczych W. Norblina, Stanisława Olszewskiego (1852-1898) uważanego za ojca polskiego spawalnictwa czy też Stanisława Grodzkiego (1866-1927) – przemysłowca i pioniera motoryzacji.

Dla grup zorganizowanych, w tym szkolnych, istnieje możliwość zwiedzania przemysłowej ścieżki edukacyjnej na Starych Powązkach z przewodnikiem. Więcej informacji znajduje się na stronie Fundacji Stare Powiązki.